Založ si blog

Blog č. 1. – Prečo blogovať

S blogom som to škúšala už niekoľko krát. Chvíľku sa mi aj celkom darilo, aj ľudia ma čítali. Aj sa zdalo, že sa tým ľuďom ľúbim a že ľúbia čítať, čo píšem. To bolo asi ešte počas materskej… Taká inšpiratívna doba na písanie.
Zdá sa mi ale, že každá doba je inšpiratívna na písanie.

Každý z nás prechádza nejakou fázou. Nedá sa to zastaviť, nedá sa to narovnať, nedá sa posunúť dopredu… Každopádne, niečo z toho berie dych, iné nás obklopuje krásou, niečo z toho nás núti bežať, iné len ticho kráčať.. Život je plný dobrodružstiev a prekvapení. A všetci máme nejaké strachy.

Mojim strachom asi je, že… Ach áno, bojím sa aj vlastnej mortality. Všetky tie veľké otázky, ktoré nikto z nás nikdy nedokáže zodpovedať. Prečo, čo potom, odkiaľ, kam?… Dobrí, zlí? Akí vlastne sme? Neviem. Nikto nevie.

Viac ale, ako vlastný koniec ma desí… že sa raz zobudím a poviem si, že je neskoro. Neskoro uskutočniť všetky svoje sny. Neskoro začať žiť to, čo by som rada naozaj žila. Neskoro napísať knihu. Neskoro ísť do Ameriky. Neskoro precestovať Európu. Neskoro prečítať všetky knihy sveta… hlavne tie motivačné, múdre, alebo knihy o filozofií, ľudskej povahe… Neskoro.

My sa všetci iba nadejáme, že ten koniec, ten príde, keď budeme všetci starí a príliš unavení na čokoľvek. Potom by sme už len čakali na tu najväčšiu, poslednú party nášho života… Neradostnú párty. Posledné zaujímavé, čo nás možno bude čakať.

Ale z toho mi drása srdce. Nechcem to tak.
Dúfam a pevne verím, že to tak nebude.

Smrť môže príjsť hocijako. A každého asi zastihne nepripraveného… Ale keď raz príde ku mne, chcem si povedať, že to stálo za to. Že som týmto životom nepremárnila, že som urobila niečo, čo stálo za to. Že som sa nenudila. Neflákala. Že som si splnila sny a že som pomohla iným splniť si tie ich sny, dúfania, želania… Alebo aspoň prispela svojou malou troškou k tomu, aby iný trpel menej. Alebo vôbec, ak sa dá.

Niekto múdry niekedy povedal, že… Nemáme nechať svoju hudbu zomrieť v sebe, kým ešte žijeme. A je to krásne a hlboké.

A ja cítim, že hrám. Zvoní mi to parádnymi melódiami. Vnímam tento svet na 120 percent. Smutné je smutné, veselé je veselé, niečo je veľmi čierne a niečo ešte čiernejšie ako čierne. Niečo zelené, fialové a niečo len také brnkasté a blankytné. Každopádne, keď človek píše o tom, čo zažíva, minimálne má možnosť vytvoriť si perspektívu. A perspektíva je vždy dobrá. Je to forma psychológie. Forma vlatnej ventilácie. Kreativita pomáha. Udržať si nadhľad a rovnako aj udržať si prehľad.

A čo viac, zanechať stopu. A nechať tú hudbu hrať a dovoliť aj ostatným, aby ju počuli.

Preto som sa rozhodla blogovať opäť.

Blog č. 22 – O kapituláciách..

07.08.2023

Hlavne mladí ľudia majú veľa ideálov. A je to tak správne. Tak to má byť. Tak je to v poriadku. Aby sme snívali o lepších časoch, lepších myšlienkach, lepších vynálezoch, cestách na Mars a podobne. Tak to má byť… Opačne sa to snáď ani len nedá predstaviť. Byť v živote na nič človeku nič neprináša. Nechcieť od života nič. Len prežiť, snáď. Je [...]

Blog č. 21 – Nothing is finite…

07.08.2023

Niekedy sa človeku zdá, že veci nabrali svoj definitívny význam. A asi áno, niektoré veci sú naozaj definitívne, nezvratné, čierno-čierne, zatemnené, stratené, ponorené do tmy. Nič z toho ale neplatí naveky. V skutočnosti aj tá čierno-čierna tma raz pominie, prestane pršať, spoza tmavých mrakov sa vynoria mraky šedé, mraky svetlo modré a potom, raz, [...]

Blog č. 20 – About the real heroes

02.08.2023

Úžasné na živote je, že občas máte šancu robiť naozaj veľké veci. Things, that matter… Pre každého to „veľké“ môže byť za daných okolností, v daných životoch, niečo úplne iné… Pre mamičku, vychovávať svoje deti najlepšie ako sa dá. Každý deň sa postarať… To je veľká vec. Pre otca zabezpečiť, aby sa bolo z čoho postarať… [...]

adam puškár, daniel tupý

Vražda Daniela Tupého: Prokurátorka podala obžalobu na advokáta Puškára

21.09.2023 11:21

Vyšetrovateľ pracuje aj s možnosťou, že útočníkov bolo viac.

pivnica, zasyp, veľká bara

Pri prácach v pivnici vinárstva prišiel o život jeden človek

21.09.2023 10:22

Podľa doterajších informácií boli zasypaní celkovo štyria ľudia.

nehoda, auto na streche

Dôchodca prevrátil auto na strechu, v dychu mal 2,38 promile alkoholu

21.09.2023 10:12

Pri nehode utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie.

Patriot, vojna na Ukrajine

Nová protivzdušná obrana je na dosah ruky. Náhradu za S-300 chce Slovensko kúpiť od dvoch krajín

21.09.2023 10:05

Slovensko je bližšie k nákupu novej protivzdušnej obrany.

allmarvellous

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 12607x
Priemerná čítanosť článkov: 573x

Autor blogu

Kategórie